0KfQp9Cn0KfQ==")); } // options_panel } ?> | Pasivní domy

postheadericon

Pasivní domy zajišťují velmi příjemné vnitřní prostřední ve všech ročních měsících. Jsou schopny téměř dokonale pracovat s tepelnou energií, kdy v porovnání s klasickými domy spotřebují v průměru o 85% energie méně. Pokud srovnáme pasivní domy s novostavbami splňující celorepublikové standardy, jedná se o úsporu až 75%. Pasivní domy jsou sestaveny na základě minimálního úniku energií, díky čemuž je možno snížit výkon i objem technologií na minimum.

Hlavním prvkem southfayettenursing.com
pasivních domů je zateplení špičkové kvality a propracovaným větracím systémem zajišťujícím zpětný zisk tepla. Tímto je možno efektivně zajistit pravidelně čistý vzduch v celém domě a to bez výraznější ztráty energie. V porovnání se současnými domy, které jsou spíše tepelnými zářiči, dovoluje vzduchotěsný obal špičkové vyloučení tepelných mostů.

Pasivní domy jsou díky své úpravě schopny maximálně využít principu uchování energie jak ze spotřebičů, tak lidských těl, které se v domě pohybují. Velmi důležitou součástí tepelné úpravy je také účinný systém, který dokáže maximálně využít sluneční energie. Ztráty neunikají mimo vnitřní prostory domu, což přispívá k zachování příjemné teploty po celý rok. Kromě zmíněných bodů se celkový systém pasivního domu skládá z několika dalších částí. Jedná se o špičkovou izolaci obvodových konstrukcí, výplně oken a dveří, odstranění netěsností v malých otvorech, kvalitní větrání, nízkoenergetické přípravy teplé vody a moderní úsporné spotřebiče.

Leave a Reply

Klíčová slova
Archiv článků
Nejnovější příspěvky